Brak produktów w koszyku

Top

Holistyczne, zrównoważone myślenie zawsze było kluczową wartością La Biosthetique. Jesteśmy odpowiedzialni za ochronę przyrody. Natura zapewnia nam to, co najważniejsze- składniki naszych produktów. W zakresie tej ochrony codziennie pojawiają się nowe przepisy, które mogą zostać zmienione następnego dnia. Każda decyzja dotyczy wielu sfer i może wydawać się dość skomplikowana.

La Biosthetique świadomie podchodzi do wyboru naturalnych składników zbieranych ręcznie, co potęguje efekty działania. La Biosthetique oraz współpracujący fryzjerzy zawsze działają w zrównoważony sposób i są świadomi, jak ważne jest uczciwe postepowanie zgodne z naturą. Opierając się na naszych przekonaniach i wartościach nie boimy się wyzwań ekologicznych, społecznych czy gospodarczych.

100% ekologiczne źródła energii

Od 2008 r. w naszej siedzibie głównej i zakładzie produkcyjnym w Pforzheim (Niemcy), używamy wyłącznie certyfikowanych naturalnych źródeł energii wodnej. W związku z tym zmniejszamy emisję CO2 o 350 ton rocznie.

90% naturalne pochodzenie

Zgodnie z filozofią, La Biosthetique dąży do rozwoju jakości oraz procesów produkcji z wykorzystaniem tylko i wyłącznie naturalnych składników najwyższej jakości. W 2018 r. 90% składników użytych w Pforzheim (Niemcy) – było pochodzenia naturalnego zgodnie z ISO 16128: 2017.

100% nietestowane na zwierzętach

La Biosthetique nigdy nie testowała swoich produktów na zwierzętach. W 2004 r. testy na zwierzętach zostały zakazane w UE. Wspieramy tę decyzję prawną i jesteśmy przekonani, że możemy rozwijać nasze produkty bezpiecznie i skutecznie bez takich praktyk.

100% odpowiednia praktyka wytwarzania

Od ponad pół wieku istnienia La Biosthetique opracowuje i produkuje kosmetyki najwyższej jakości. 100% naszych produktów wytwarzanych jest na bazie zasady Good Manufacturing Practice (GMP) zgodnie z DIN EN ISO 22716: 2007. Dzięki temu spełniane są najwyższe standardy jakości, które osiągamy dzięki ciągłym szkoleniom pracowników oraz najnowocześniejszej technologii.

100% naturalne opakowanie

Kluczową rolę odgrywa dla nas również odpowiednie opakowanie, dlatego przy współpracy z zewnętrznymi firmami badamy możliwości ich recyklingu. Ponadto wspieramy uznawane na całym świecie projekty ochrony klimatu.

100% certyfikowany olej palmowy

La Biosthetique jest członkiem Roundtable on Sustain –able Palm Oil (RSPO). 100% oleju palmowego, oleju z ziaren i składników pochodnych, których używamy certyfikowane jest właśnie przez RSPO.

100% testowane dermatologicznie

Produkty La Biosthetique są testowane przez renomowane instytuty dermatologiczne zgodnie z europejskimi dyrektywami kosmetycznymi. Oferujemy wyłącznie produkty z „bardzo dobrą” lub „dobrą” oceną jakości.

100% dostawy naturalne dla klimatu

Od 20 lat stosujemy całkowicie biodegradowalne produkty do ochrony naszych produktów. Nasze opakowania pochodzą ze zrównoważonego leśnictwa, a wysyłka naszych paczek jest neutralna dla klimatu.

100% Botanique

Nasza naturalna oferta kosmetyków Botanique posiada certyfikat 100% Wegańskie. Zawiera wyłącznie naturalne perfumy, jest wolna od parabenów, silikonów, olejów mineralnych, siarczanów i alkoholi.

Teraz i w przyszłości

Razem z naszymi partnerami mamy silną chęć i zdolność do zmiany na lepsze. W związku z tym współpracujemy z zewnętrznymi konsultantami w celu ulepszenia naszej polityki zrównoważonego rozwoju na każdym poziomie – od rozwoju produktu do codziennych decyzji w salonach.

Naszym celem jest kształtowanie partnerstwa i sukcesu gospodarczego tak, aby dokonać pozytywnej zmiany.

Jesteśmy z tego dumni!

0
Nie masz uprawnień do rejestracji

Reset Password