Top

Łupież jest irytujący i często bardzo trudno się go pozbyć. Powiemy Ci, jak to zrobić.

Problem łupieżu nie dotyka jedynie mężczyzn, jednak często jest on dla nich bardziej uciążliwy. Krótkie fryzury sprzyjają szybszemu opadaniu nieestetycznych drobinek, a precyzyjne przedziałki sprawiają, że problem na skórze głowy jest bardziej widoczny.

Diagnoza

Łupież to nie tylko irytujący problem natury kosmetycznej. Jest to przede wszystkim oznaka, że skóra głowy utraciła już swoją równowagę, a jej naturalny kwaśny płaszcz ochronny przestał prawidłowo funkcjonować. Kiedy łupież się już pojawi, oznacza to, że problemy skóry głowy takie jak swędzenie, suchość czy uwrażliwienie, występowały już dużo wcześniej. Stres, zaburzenia metaboliczne, bodźce zewnętrzne czy też nieodpowiednia pielęgnacja często zaostrzają problem. Jeśli łupież nie jest leczony, może to w dłuższej perspektywie prowadzić do przerzedzenia włosów, a w najgorszym przypadku nawet do ich utraty.

Problem dogłębnie!

Kuracja przeciwłupieżowa Dermosthétique Pelliculaire jest innowacyjną, stworzoną przez wybitnych naukowców serią kosmetyków do wrażliwej skóry głowy. Zapobiega powstawaniu łupieżu na wielu poziomach. Natychmiast, a jednak w sposób niezmiernie delikatny, usuwa widoczny łupież, eliminuje mikroby będące jego przyczyną, intensywnie koi wrażliwą skórę głowy i sprawia, że jest ona bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Szampon Shampooing Apaisant dokładnie, ale i delikatnie oczyszcza wrażliwą skórę z łupieżu. Zawiera niezwykle skuteczny aktywny składnik przeciwbakteryjny, który eliminuje szkodliwe bakterie i łagodzi uczucie swędzenia oraz podrażnienia. Lotion Apaisante to intensywnie działający balsam przynoszący szybka ulgę i długotrwałą normalizację nadwrażliwej i podrażnionej skóry głowy. Wyciąg z owoców drzewa pieprzowego oraz wyciągi z kory drzewa Inga alba mimosa regulują pracę gruczołów produkujących sebum i zapobiegają stanom zapalnym.

Łuszczyca

Niektóre objawy łuszczycy przypominają zwykły łupież, jednak jest to schorzenie skóry, które bez wyjątku wymaga leczenia lekarskiego. Dlatego, fryzjerzy La Biosthétique są niezwykle ostrożni i wyjątkowo dokładni, kiedy stawiają diagnozę. Jeśli się wahają, zawsze zalecają kontrolę dermatologiczną i konsultację objawów zanim rozpoczną kurację naszymi produktami.